Rolety adaptacyjne

Atmosfera wnętrza Państwa domów to bardzo ważny element życia. Systemy rolet zewnętrznych firmy ideal OKNA mogą być nie tylko dodatkową ochroną Państwa domów, ale niewątpliwie przyczynią się do stworzenia niepowtarzalnego klimatu wnętrza. Rolety pozwalają swobodnie regulować nasłonecznienie pomieszczeń, a także być jednocześnie doskonałą izolacją termiczną.

 

Rolety Adaptacyjne to rodzaj rolet przeznaczony głównie do budynków, w których okna zostały już zamontowane lub gdzie zastosowanie innych systemów roletowych (np. nakładanych) jest z określonych względów niepożądane. Odmianę rolet adaptacyjnych komfort (RAK) stosuje się także do nowo budowanych domów oraz takich remontowanych, w których odbywa się wymiana okien. 

Rolety adaptacyjne oparte są na bazie skrzynki roletowej wykonanej z aluminium, zakładanej na aluminiowe prowadnice, przymocowane najczęściej do muru lub do ramy okiennej. Dostęp serwisowy do wnętrza skrzynki zapewnia ruchoma klapa rewizyjna, usytuowana zawsze na zewnątrz pomieszczenia. Skrzynka rolety nie jest izolowana wkładem termicznym i jest niewidoczna od wewnątrz pomieszczenia. 

 

Rolety występują zarówno w wersji bez jak i z moskitierą (w wersji z moskitierą należy pamiętać, że zajmuje ona znaczną część skrzynki, zmniejszając efektywną wysokość kurtyny pancerza).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opcje montażu RAS:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opcje montażu RAK:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                              

 

 

 

 

 

Opcje montażu RAR:

Rolety Adaptacyjne Komfort (RAK) to wariant rolet adaptacyjnych wyposażony w klapę rewizyjną prostą, otwierana od zewnątrz od dołu skrzynki oraz listwę podtynkową zewnętrzną, dająca możliwość zatynkowania skrzynki z zewnątrz od czoła, dzięki czemu skrzynka staje się niewidoczna.

Wariant RAK występuje w czterech wysokościach 137 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm, z czego skrzynki o wysokościach 165mm, 180 mm i 205 mm dostępne są również w wykonaniu z moskitierą rolowaną.

Rolety Adaptacyjne Standard (RAS) to najpopularniejszy wariant rolet adaptacyjnych wyposażony w klapę rewizyjną gięta pod kątem 45º, otwieraną od zewnątrz, od czoła skrzynki. Z tego względu nie można jej zatynkować - skrzynka po zamontowaniu  jest od zewnątrz całkowicie widoczna. Ten wariant umożliwia wykonanie rolet o największych gabarytach.

Wariant RAS występuje w sześciu wysokościach 125 mm, 137 mm, 150 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm, z czego skrzynki owysokościach 150 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm dostępne są również w wykonaniu z moskitierą rolowaną.

Rolety Adaptacyjne Round-Line (RAR) to wariant rolet adaptacyjnych wyposażony w klapę rewizyjną zaokrągloną otwieraną od zewnątrz, od czoła skrzynki oraz zaokrąglone nakładki na prowadnice. Ze względu na dekoracyjne zaokrąglenie klapy rewizyjnej nie jest możliwe jej zatynkowanie - skrzynka od zewnątrz jest całkowicie widoczna.

Wariant RAR występuje w czterech wysokościach 137 mm, 165 mm, 180 mm i 205 mm, z czego skrzynki o wysokościach 165mm, 180 mm i 205 mm dostępne są również w wykonaniu z moskitierą rolowaną.